Сторінки

Сторінки

понеділок, 5 лютого 2018 р.

Великий мрійник  Жуль Верн
(До 190-річчя від дня народження)

8 лютого минає 190 років від дня народження знаменитого французького письменника Жуля Верна, романами якого зачитується вже не одне покоління читачів. Народився Жуль в Нанті у родині адвоката П'єра Верна. В 1839 році маленький Жуль таємно від батьків влаштувався юнгою на шхуну «Коралі», яка вирушала до Індії. На щастя, батьку вдалося наздогнати шхуну і зняти з неї хлопчика. Тоді Жуль Верн пообіцяв, що надалі буде подорожувати лише в мріях. У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права, так як батько-адвокат наполягав на отриманні юридичної освіти, але не починав адвокатську практику, адже під час навчання почав писати пєси, оповідання, комедії. Вперше його п’єса була поставлена в 1850 році, а першим надрукованим твором став роман із серії «Незвичайних подорожей» в 1863 році. Романи Верна швидко завоювали неймовірну популярність у світі. Без освіти вченого, Верн провів більшу частину свого часу у дослідженнях для своїх творів та намагався бути реалістичним і дотримуватися фактів у деталях. Він пильно стежив за досягненнями науки і все почуте й прочитане методично занотовував до своєї картотеки, яка під кінець його життя налічувала понад двадцять тисяч зошитів. Наукові відкриття й винаходи ставали основою нових творів митця. Крім того Жуль Верн геніально передбачав те, чого наука ще не знала. У романі «П‘ять тижнів на повітряній кулі», письменник, розповідаючи про зроблені з висоти пташиного польоту географічні відкриття в Африці, передбачив місце витоку Нілу, яке на той час ще не було відкрите. Творець підводного човна американець Саймон Лей стверджував, що ідея побудови такого човна виникла у нього після знайомства з романом «Двадцять тисяч льє під водою». Крім романів, Жюль Верн написав десять наукових досліджень з географії; найвизначніша з них - тритомна «Історія великих подорожей».
Минуло більш ніж століття після смерті Жуля Верна, який помер 24 березня 1905 року. Наука пішла далеко вперед, але його книги і герої не старіють, і це ще одне свідчення того, що справжнє мистецтво живе вічно.
За мережевими джерелами


Незмінним читацьким попитом користуються такі твори письменника, що є у фондах нашої бібліотеки:
Верн, Ж. Двадцять тисяч льє під водою : роман / Жюль Верн ; пер. з фр. Д. Паламарчука.- Київ : Веселка, 1970. – 403 с.
Верн, Ж. Замок у Карпатах : роман : пер. з фр./ Жюль Верн. - Львів : Світ, 1992. – 106 с.
Верн, Ж. П'ятнадцятирічний капітан : роман / Жюль Верн ; пер. з фр. П.Соколовського. - Київ : Веселка, 2004. – 304 с.
Верн, Ж. Таємничий острів : роман / Жюль Верн ; пер. з фр. В.Омельченка. - Тернопіль : Навч.книга.- Богдан, 2004. – 528 с.
Верн, Ж. Собрание починений : в 8 т. / Жюль Верн. – Москва : Правда, 1985.
Верн, Ж. Властелин мира : научно-фантастические романы : пер. с фр. / Жюль Верн. – Киев : Молодь, 1983. – 280 с.
Верн, Ж. 20 000 лье под водой: роман : пер. с фр. / Жюль Верн. – Харьков; Белгород : Клуб семейного досуга, 2012. – 238 с.
Верн, Ж. Дети капитана Гранта: роман : пер. с фр. / Жюль Верн. – Харьков; Белгород : Клуб семейного досуга, 2012. – 238 с.
Верн, Ж. Найденыш с погибшей "Цинтии" : роман : пер. с фр. / Жюль Верн, Андре Лори. – Одесса : Маяк, 1984. – 192 с.
Верн, Ж. Путешествия и приключения капитана Гаттераса : роман / Жюль Верн ; пер. з фр. Е.Бируковой. - Москва : Правда, 1980. – 431 с.
Верн, Ж. Пятнадцатилетний капитан : роман : пер. с фр. / Жюль Верн. –Киев, :Рад. школа, 1989. – 301 с.
Верн, Ж. Река Ориноко : роман : пер. с фр. / Жюль Верн. – Тверь : Вега, 1993. – 380 с.
Верн, Ж. Таинственный остров : роман / Жюль Верн ; пер. з фр. Н.Немчиновой, А.Худадовой. - Киев : Амфора, 2013. – 511 с.
Верн, Ж. Школа робинзонов ; Клодиус Бомбарнак : повести : пер. с фр./ Жюль Верн. - Москва : Правда, 1989. – 480 с.


Немає коментарів:

Дописати коментар